HGS borç sorgulama nasıl yapılır? HGS borç sorgulaması için beş farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • E-Devlet
 • PTT
 • KGM
 • Bankalar
 • Telefon

PLAKA İLE HGS BORÇ SORGULAMA E-DEVLET

Plakadan HGS Borç Sorgulama

E-Devlet sistemini kullanarak Hızlı Geçiş Sistemi etiketinizdeki borçları plaka ile öğrenmek için sırayla şu adımları izleyin;

 • Öncelikle turkiye.gov.tr adresine girin.
 • Sırayla “Kurumlar – P – PTT Genel Müdürlüğü – Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Hesap Bilgileri Sorgulama” adımlarını izleyin.
 • Sisteme giriş yapın.

HGS BOR SORGULAMA ONLİNE

Böylece adınıza kayıtlı HGS etiketinize yazılan borçları kısa sürede görüntüleyebilirsiniz. Aynı sayfaya e-Devlet’in ana sayfasındaki arama kutusuna “HGS borç” yazarak da bakabilirsiniz.

HGS BORÇ SORGULAMA PTT

Sürücülerin en sık kullandığı yöntemlerden biri olan PTT ile sorgulama yapmak için şunları yapabilirsiniz;

 • İlk olarak hgsmusteri.ptt.gov.tr adresine tıklayın.
 • Açılan sayfadan üst menüde “Müşteri Hizmetleri Giriş” yazan yere tıklayın.
 • Sisteme kaydolurken vermiş olduğunuz e-mail adresi ve şifrenizle birlikte sisteme giriş yapın. Dilerseniz E-Devlet şifrenizle de giriş yapabilirsiniz.
 • Telefonunuza gelen SMS kodunu yazın ve “Tamam” tuşuna basın.

PTT Müşteri Hizmetleri sayfası açıldığında hesabınızdaki borç bilgilerini görebilirsiniz.

Önerilen içerik: Plakadan Araç Borç Sorgulama Nasıl Nereden Yapılır?

HGS BORÇ ÖDEME 2022

Hızlı geçiş sistemi HGS borçları sorguladıktan sonra ödemek isteyebilirsiniz. Borçların gecikmesi daha sonra zamlı ödemenize sebep olacaktır.

Hgs bakiye yüklemesi yaptığınızda otomatik olarak borcunuz ödenmiş olmaktadır. Online hgs bakiye para yükleme sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

HGS BORÇ SORGULAMA KGM

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün (KGM) sitesini kullanarak da Hızlı Geçiş Sistemi etiketinizdeki borçlara bakabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şunlardır;

 • Öncelikle webihlaltakip.kgm.gov.tr adresine tıklayın.
 • Açılan sayfada minik bir form göreceksiniz. Bu formdaki boş yerlere sırayla arama yapacağınız plakayı ve 5 haneden oluşan güvenlik kodunu yazın.
 • Sorgula” butonuna basın.

Eğer arattığınız plakaya ait herhangi bir HGS borcu varsa ekranda bu borca ait tüm detaylar görüntülenir. Eğer plakaya yazılan bir borç bilgisi yoksa “Kayıt Yok” şeklinde bildirim görünür.

HGS PLAKADAN BORÇ SORGULAMA BANKALAR

HGS etiketinizi aldığınız banka ile iletişime geçerek borç bilginizi öğrenebilirsiniz. Bunun için bankanın müşteri hizmetlerini arayabilir ya da internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası HGS Borcu Sorgulama

Ziraat Bankası’ndan aldığınız HGS etiketi ile her türlü işleminizi ziraatbank.com.tr adresine girerek yapabilirsiniz. Ziraat Bankası’nın internet sitesine girdiğinizde sırayla “Bireysel – Ödemeler – Trafik İşlemleri – HGS” yolunu izlemeniz yeterlidir. Kullanıcı adınız ve şifrenizle sisteme giriş yaptıktan sonra borç durumunuzu görebilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanmak istemiyorsanız 444 00 00 ya da 0 850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetleri hattını da arayabilirsiniz.

Garanti Bankası Hızlı Geçiş Sistemi Borç Öğrenme

Garanti Bankası’ndan almış olduğunuz HGS etiketinize yazılan borçları öğrenmek için internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Bunun için garantibbva.com.tr adresine girdikten sonra sırayla şu adımları izleyin;

 • Sırayla “Bireysel > Ürün ve Hizmetler > Ödemeler” yolunu takip edin.
 • İnternet Bankacılığına Giriş butonuna basın.
 • Sisteme giriş yapın ve borç bilgilerinizi görün.

İnternet bankacılığını kullanmak istemeyen Garanti Bankası müşterileri 444 03 33 ya da 0 850 222 03 33 numaralı hattı arayabilirler. HGS borcunuzu öğrenmek için telefona çıkan yetkiliye kimlik numaranızı ve plaka bilginizi vermeniz yeterlidir.

HGS Borç ÖĞRENME İş Bankası

İş Bankası’ndan aldığınız HGS etiketine yazılan borçları öğrenmek için isbank.com.tr adresine girin. Ardından “Ödemeler ve Para Transferi” yaza yere tıklayın. Ardından HGS sekmesine tıklayın. Son olarak İnternet Bankacılığı için sisteme giriş yapın. Plakaya yazılan bir borç varsa açılan ekranda borcun ne zaman yazıldığı gibi bilgileri de görebilirsiniz.

İnternet bankacılığı yerine telefonla da sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için 0 850 724 07 24 numaralı hattı arayabilirsiniz.

PLAKA İLE HGS BORÇ SORGU AVRASYA

Avrasya Tüneli’nden geçerken hatalı geçiş yaptığınızı ve Hızlı Geçiş Sistemi etiketinize borç yazıldığını düşünüyorsanız 0 850 222 8 020 numaralı hattı arayıp bilgi alabilirsiniz. Arama yaptığınızda telefondaki görevliye araç plakanızı vermeniz yeterlidir.

HGS BORÇ SORGULAMA TELEFON

Borcunuzu öğrenmek için PTT HGS müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bunun için 0 850 460 60 60 ya da 444 17 88 hatlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca bankaların çağrı merkezlerini ya da Avrasya Tüneli için verdiğimiz hattı da arayabilirsiniz.

HGS BORÇ SORGULAMA GİB PLAKADAN

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesi olan gib.gov.tr adresinden Hızlı Geçiş Sistemi etiketinize ait borçlar görüntülenemez. İnteraktif Vergi Dairesi’nden yalnızca trafik cezalarının ve vergilerinin sorgulamaları ve ödemeleri yapılabilmektedir.

Sonuç olarak HGS borcunu öğrenmek için kullanabileceğiniz kanalları yukarıda sıraladık. Gerek internetten gerekse telefon yoluyla size en uygun yolu seçerek aramanızı yapabilirsiniz.