İsme özel plakalıklar ile diğer araç plakalarından farklı bir görünüme kavuşur ve trafikte daha kolay fark edilirsiniz. Adınızın ve soyadınızın ya da sadece adınızın yazdığı pleksi plakalıklar sayesinde, aracınız sıradan bir araç olmaktan çıkıp sizi yansıtmaya başlar.

İsme Özel Plakalık Nasıl Alınır? Pleksi Plakalık Fiyatları

İSME ÖZEL PLAKALIK NASIL ALINIR?

İsme özel plakalıkları n11, Gitti Gidiyor ya da Hepsi Burada gibi sitelerden sipariş edebileceğiniz gibi yakınınızda bir reklam ajansı ya da Açıkhava reklamcılığı yapan bir yer varsa oradan da alabilirsiniz.

İnternetten isme özel plakalık almak

İnternetten yaptığınız siparişlerde sitenin belirlediği sistemde yazdırmak istediğiniz yazıyı ve rengini belirtmeniz gerekir. Bazı web sitelerinde plakalığın sağ ya da sol kenarına Türk Bayrağı amblemini ya da aracınızın logosunu ekletebilirsiniz. Başka bir seçenek de sitedeki hazır şablonlardan birini seçerek, istediğiniz yazı karakterinde isminizi ve soy isminizi hazırlatmaktır.

Pleksi plakalıklar folyo yapıştırma ya da lazer kesim şeklinde yapılmaktadır. Folyo yapıştırmalar her ne kadar kötü hava koşullarına karşı dayanıklı olsa da zamanla aşınma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle lazer kesim şeklindeki plakalıklar daha sağlam ve uzun ömürlüdür. Araç herhangi bir darbe almadıkça plakalık üstündeki yazılarda hiçbir bozulma ya da solma olmayacaktır.

Aracın plakalık yerine göre kare ya da dikdörtgen tarzlarda tasarım yaptırabilirsiniz. N11, Hepsi Burada ve Gitti Gidiyor gibi web üzerinden satış yapan çoğu sitede pleksi plakalık ön izlemeyi görebilir, tasarımınızı üretim aşamasına girmeden görebilirsiniz.

Pleksi plakalıkların çoğu aynı gün teslim ve kargo bedava olacak şekilde satışa sunulmaktadır. Bu nedenle tasarıma karar verdiğiniz anda, aynı gün içinde isminize özel plakalığınıza kavuşabilirsiniz. Bazı firmalar 3D çıkıntılı tasarımlar yaparak isminizin daha da görünür olmasını sağlamaktadır. Bu tasarımlar özellikle isminde “g, ğ, j, p ya da y” harfi olanlarda daha güzel görünmektedir.

Reklam ajanslarında isme özel plakalık yaptırmak

Reklam ajansı gibi yerlere bizzat giderek tasarımınızı hazırlatabilir ve üretim aşamasını gözünüzle görebilirsiniz. Yazdırmak istediğiniz yazının fontuna, rengine, büyüklüğüne ve yerine karar verdikten sonra plakalıkta bulunmasını istediğiniz diğer şeyleri belirlemeniz yeterlidir. Makinedeki iş yoğunluğuna göre birkaç saat içinde ya da daha kısa bir sürede plakalığınızı alıp aracınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.

PLEKSİ PLAKALIK FİYATLARI

Pleksi plakalıkları ön ve arka olacak şekilde iki adet sipariş verebileceğiniz gibi sadece ön ya da sadece arka şeklinde tek adet de isteyebilirsiniz. İnternetteki alımlarda ikili plakalıklar daha uygun olduğu için tek yerine çiftli plakalık seçenekleri daha ekonomiktir.

Çiftli plakalıklar 40 TL ya da 50 TL gibi çok uygun fiyatlara satılırken tekli plakalıklar 25 TL ya da 30 TL’yi bulabilmektedir. Plakalığı ışıklı istediğinizde fiyat daha da artmaktadır ancak ışıklı pleksi plakalıklar, özellikle gece yolculuklarında daha çok dikkat çeker ve daha hoş görünür.

Motosikletler için de isme özel plakalık yaptırabilirsiniz. Pleksi plakalık motosikletlere uygulandığında 20 TL ile 25 TL arasında bir fiyat çıkmaktadır. Motosikletlerde tek plakalık yaptırmanız yeterlidir bu nedenle internet sitelerinde bu araçlara özel kampanya pek yapılmamaktadır.