OGS Sorgulama işlemlerini anlattığımız bu makale ile, Ogs geçiş sorgulama ve Plakadan Ogs geçiş ihlali sorgulama nasıl yapıldığını hızlıca öğrenebilir, Online Ogs bakiye sorgulama işlemlerinizi E-Devlet, Bankalar, Telefon ya da Sms sistemlerinden herhangi birini kullanarak kolayca yapabilirsiniz.

Ogs Bakiye Geçiş Sorgulama

OGS Bakiye Sorgulama İşlemleri

E devlet, Sms gibi seçenekler ile kolayca OGS bakiye sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Şimdi sizlere bunu nasıl yapacağınızı açıklayalım.

  • E-Devlet Ogs Bakiye Sorgulama: E Devlet üzerinden ogs sorgulama yapmak için “ E devlet ogs Bakiye Sorgulama” linkine tıklayınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra plaka ile kolayca ogs bakiyenizi öğrenebilirsiniz.
  • Bankalar Üzerinden OGS Bakiye Sorgulama: Ogs aldığınız bankanın müşteri hizmetlerini arayarak kolayca bakiye bilgisini öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte bankaların internet siteleri ve mobil uygulamaları aracılığı ilede basitçe ogs bakiye öğrenme mümkün. Bu bankalar: İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası gibi büyük bankalarımızdır.
  • Sms İle Ogs Bakiye Öğrenme Nasıl Yapılır?: Sadece Ziraat Bankasına özel bu yöntem ile telefonunuzun mesaj bölümüne “OGSBAK” yazıp 4747’ye mesaj gönderdiğinizde hızlıca ogs bakiye bilginiz cep telefonunuza mesaj olarak gelmektedir. Bu hizmetten yalnızca Ziraat Bankası müşterileri faydalanabilmektedir.
  • Ptt Ogs Bakiye Sorgulama: Ptt mobil uygulamasından yada internet sitesine giriş yaparak kolaylıkla ogs sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Unutmayınız bunun için mutlaka ptt hesap bilgileriniz olması gerekmektedir.

OGS Geçiş İhlali (Kaçak Geçiş) Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • KGM Geçiş İhlali Sorgulama: Ogs geçiş ihlali sorgulama işlemleri 2019 itibari ile KGM internet sitesinden yapılmaktadır. Hemen ogs ihlal sorgulama yapmak için Kgm geçiş ihlali sorgulama linkine tıklayarak plaka ile sorgulama yapabilirsiniz.
  • Telefondan Ogs Geçiş İhlali Sorgulama: Aynı zamanda 0850 460 60 60 ogs müşteri hizmetleri telefonunu 7/24 arayarak ogs geçiş ihali bilgisini öğrenebilirsiniz.
  • E devlet Ogs Geçiş İhlali Sorgulama: E devlet sitesine giriş yaparak arama kısmına “ Ogs geçiş İhlali Sorgulama” yazıp aradığınızda karşınıza çıkan linkten kolayca geçiş ihlali bilgilerine ücretsiz ulaşabilirsiniz.
  • OTOYOL A.Ş Geçiş İhlali Sorgulama: Otoyol A.Ş internet sitesi ile de kolayca geçiş ihali sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için Linke tıklayın açılan sayfadan plakanızı girin ve sorgula butonuna tıklayınız. Kaçak geçiş bilgileriniz ekranda görülecektir.
  • Mobil Uygulama İle: Telefonunuza mobil uygulama indirerek de kolayca geçiş ihlali sorgulaması yapabilirsiniz. Kgm ve Otoyol A.ş nin mobil uygulamaları bu konuda gayet yeterlidir.

Ogs geçiş ihlalinden kastedilen şeyler şunlardır; hgs şeridinden geçmek, ogs kartı olmadan geçmek, ogs hesabı olmadan geçmek. Farklı şerit ya da gişeden geçmek vs.

Dikkat! Son 2-3 gün içerisindeki borçlar henüz sisteme yansımamış olabilmektedir. Bu sebepten cezalarınız görünmüyorsa 2-3 gün sonra tekrardan sorgulama yapınız.

Ogs Geçiş Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ogs geçiş bilgisini sorgulamak için E devlet ilgili sayfasına girerek kolayca son 6 ay içindeki geçiş bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Bunun için E devlet ogs geçiş bilgileri sorgulama linkine tıklayarak plaka bilgileriniz ile sorgulama yapabilirsiniz.

2020 OGS Geçiş İhlali Ceza Ücretleri

2020 Kanun güncellemesi ile köprü ve otoyollardan kaçak geçiş, OGS'siz geçiş yada geçiş ihlali yapan araçlara normal ücretin 4 katı kadar ceza kesilmektedir. Eski uygulamada 10 katı ceza kesilmekteydi. Buna göre örnek verecek olursak; normalde 20 TL olan geçiş ücretini geçiş yaparken yada geçişten sonra ilk 15 gün içinde ödemezseniz 20x4=80 TL cezası + 20TL ana para ile birlikte toplamda 100 TL olarak ödenecektir.

Tüm Ogs sorgulama işlemleri için plaka kullanıyoruz. 2020 Yılı Plakadan Ogs sorgulama işlemlerini basitçe anlatmaya çalıştık, farklı bir makalemizde görüşmek dileğiyle…